DETOX. Od czego zacząć oczyszczanie organizmu, aby był on prosty i skuteczny? 

Temat detox jest rozpowszechniany i staje się coraz bardziej popularny. Trend odchodzenia od mięsa jest widoczny coraz bardziej. Dobre wieści są takie, że w Polsce żyje już ponad milion wegetarian i wegan, a dwa razy więcej osób ogranicza jedzenie mięsa. Zastanawiam się, czy weganizm to tylko moda, czy raczej coraz większa świadomość ludzi związana z cierpieniem zwierząt i dbaniem o środowisko. Być może powrót do tradycjonalnego jedzenia i upraw produktów roślinnych powodują taki globalny trend?

 

Mówi się, że detox to klucz do zdrowia

 

Detox to nie tylko zdrowe, kolorowe soki owocowo-warzywne i smukła sylwetka.

To także prosty i skuteczny sposób oczyszczenia organizmu z toksyn. Podjęcie świadomej decyzji o zmianie swojego stylu życia będzie doskonałym efektem. Wystarczy, że odnajdziesz swój klucz i swoje dlaczego, zadając sobie pytanie: Po co chcę oczyścić organizm?

Twoja decyzja

Często widać ile razy ludzie pochopnie podejmują kroki do zmiany nawyków. Najczęstszą motywacją jest niska energia i uczucie zmęczenia oraz nadwaga, która powoduje niskie poczucie własnej wartości. Zauważyłeś to zapewne po wakacjach lub w Nowym Roku.

Przechadzając się popołudniową, letnią porą po miejskich uliczkach, zauważalny jest gwar i suto zastawione stoliki w ogródkach przy restauracjach. Króluje pizza, lody oraz słodzone drinki. A poza miastem? Niezastąpione grillowanie. Czy to tylko wakacyjna rozpusta czy uzależnienie? Może warto juz dziś zamienić je na zdrowe produkty?

Skutkiem lekkomyślności spożywania pokarmów pełnych konserwantów, alkoholu oraz częstego sięgania po suplementy i lekarstwa przeciwbólowe jest zaburzenie naturalnej równowagi organizmu. Dodatkowo negatywnie wpływa na zdrowie zanieczyszczone powietrze więc ciało ludzkie w odpowiednim momencie sygnalizuje znak STOP.

Wakacyjna rozpusta

Wakacyjna rozpusta

Zrób dobry plan

Chęć zmiany nawyków żywieniowych, zły sen, ogólne osłabienie i stres są najczęstszą motywacją. To nigdy nie zadziała. Szybko pojawia się brak wytrwałości, determinacji i samodyscypliny. Dlatego ludzie odpuszczają po kliku dniach. Znasz takich?

Jak wspomniałam w poprzednim artykule https://timefordetox.pl/detox-twoj-najlepszy-czas-witaj/ jestem praktykiem i popełniłam te same błędy, które przyniosły więcej szkody niż pożytku. Był to czas chwilowego zachwytu detoxem, a później powrót do starych nawyków. Właściwie podjęta decyzja i świadomość swojego organizmu to dobry plan jak również  praca z samoświadomością i zgłębianie tematu zdrowia, umysłu, ciała i duszy dają doskonałe efekty.

Trzy błędy na starcie

 1. Jeśli poszukujesz szybkiego i łatwego rozwiązania na weekendowe obżarstwo…

 

 1. Być może szukasz rozwiązania na szybki spadek wagi ciała…

 

 1. Chyba, że chcesz przejść przez program detox, aby nadmuchać swoje ego i pochwalić się przed znajomymi…

 

…To niestety poczujesz tylko napięcie, stres i frustrację.

Jedno jest pewne – kiedy poznasz prawdziwą przyczynę zmiany stylu życia na zdrowszy, to zapewniam, że detox będzie doskonałym efektem.

 

Skuteczny Detox to jest proces, do którego należy podejść rozsądnie.

Przygotuj odpowiednio Twój organizm do wydalania toksyn, a to odciąży układ trawienny. Dlaczego? Ponieważ przyjemniej i lżej przejdziesz przez ten proces. Czyli w praktyce, zmniejszy ból głowy, osłabienie i objawy podobne do grypy.

Potraktuj czas detoksu jako wyjątkowy okres, gdzie nie tylko poznasz bardziej siebie, ale PRZEJDZIESZ PRZEZ FALĘ RÓŻNYCH EMOCJI, A W REZULTACIE BĘDZIESZ SIĘ CIESZYŁ Z SUKCESU I POCZUJESZ LEKKO oraz ZDROWO.

 

  TRZY KROKI DO EFEKTYWNEGO DETOXU

 • Pierwszym krokiem do skutecznego oczyszczania jest prawdziwa intencja, która będzie towarzyszyła Ci przez cały proces. Twoje pozytywne nastawienie, że robisz to dla siebie i własnego ciała.
 • Wybierz okres kiedy możesz zwolnić od codziennej pracy. Pozwolisz sobie przeznaczyć czas na odpoczynek i wewnętrzną poprawę samopoczucia.
 • Przygotuj organizm do zmiany diety.

 

Jak to zrobić? 

Wyeliminuj: 

 • alkohol
 • papierosy
 • cukier
 • przetworzone produkty
 • ogranicz nabiał
 • mięso
 • produkty mączne
 • słodkie napoje gazowane
 • kawę

Wprowadź: 

 • jak najwięcej warzyw i owoców
 • zupy
 • nasiona i orzechy
 • brązowy ryż
 • kaszę jaglaną
 • naturalne oleje roślinne tłoczone na zimno

Jeśli czujesz zmęczenie i nieprzyjemne objawy przewodu pokarmowego, to znak, że warto sprawdzić czy nie dotyczy Cię temat odkwaszania i odtruwania wątroby oraz wyeliminowanie pasożytów. Na nic zda się jedzenie produktów super ekologicznych jeśli będziesz zakwaszony lub zarobaczony.

Zdrowe produkty

Zdrowe produkty

 

Krótko mówiąc…

Warto oczyszczać organizm co najmniej dwa razy w roku: w okresie jesiennym i na wiosnę

Tradycyjnie wiosna jest najlepszym momentem na oczyszczanie. Jednak myślę, że ocieplenie klimatu sprzyja ku temu, by śmiało przejść na detox również z początkiem jesieni.

Mój sposób na sokowy detox owocowo – warzywny z pewnością jest prosty i skuteczny. To oczyszczanie organizmu, które możesz zrobić sam. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że detoksyfikacja pomoże Ci przywrócić równowagę organizmu, wzrost odporności a także lepsze trawienie oraz przypływ sił witalnych.

Regina Bukowska

A największy sukces?

To uczucie lekkości spowodowane odciążeniem układu trawiennego. Zarówno w trakcie detoxu, jak i po jego zakończeniu uważane jest za uczuciem nie do opisania!

 

To jak? DETOX – CZAS START? 

 

Zapraszam Cię serdecznie do do grupy na fb https://tiny.pl/tl86m

Regina Bukowska

Zobacz także:

https://timefordetox.pl/detox-twoj-najlepszy-czas-witaj/