Poranne rytuały wielkich przywódców.

Poranne rytuały ludzi sukcesu czyli  jak zdrowo zacząć dzień?

Każdy z nas ma  jakieś swoje poranne rytuały, które dotyczą życia codziennego. Rytuały w relacjach jak np. wspólne poranne picie kawy jak rownież rytuały związane z pracą i życiem zawodowym. Reasumując? Godne uwagi – poranne rytuały ludzi sukcesu czyli najskuteczniejszych LIDERÓW i wielkich przywódców.

 

Nasuwa się pytanie,

Czy one na pewno są zdrowe i korzystne dla nas?

I czy wnoszą w nasze życie jakąkolwiek wartość dodaną?

Dzisiejszy artykuł będzie dedykowany wszystkim tym, którzy poprzez zdrowe nawyki pragną osiągnąć pełną harmonię w każdej dziedzinie swojego życia.

Opiszę w nim nie tylko moje doświadczenia związane z dobrym rozpoczęciem dnia, ale również wskaże kilka ważnych aspektów, które wyłoniłam na podstawie obserwacji rytuałów najskuteczniejszych przywódców.

Pisząc ten artykuł siedzę w przytulnej i klimatycznej kawiarni przy szklance świeżo wyciskanego soku z pomarańczy i myślę intensywnie o nawykach ludzi sukcesu, z którymi już miałam przyjemność współpracować bądź wciąż współpracuję.

To właśnie na ich żywym przykładzie powstanie kompendium wskazówek dotyczących rytuałów, które warto wdrożyć w życie i powielać każdego dnia.

Dlaczego wielcy przywódcy są tak skuteczni, uśmiechnięci i wolni?

Im bardziej o nich myślę, tym częściej dochodzę do wniosku, że to ludzie którzy na każde wyzwanie reagują uśmiechem, skupiają się na rozwiązaniach i możliwościach – jednym słowem z pewnością pracują z przyjemnością i wielką pasją.

Jedno jest pewne! Poranne rytuały ludzi sukcesu są doskonałym nawykiem, które od razu wprowadzają człowieka w dobry nastrój!

Kilka lat temu zaczęłam się temu przyglądać jeszcze bardziej i wdrażać w swoje życie.  Dziś wtapiając się w rolę obserwatora obiektywnie muszę stwierdzić, iż  zauważyłam ogromną różnicę w mojej skuteczności i produktywności z zaskakującym dla mnie skutkiem.

Poranek to najważniejsza część dnia. 

Wiele zależy od Twojego poranka. Nie sposób się nie zgodzić  oraz  zaprzeczyć badaniom specjalistów i doświadczeniom skutecznych liderów.  Tak po prostu jest.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda Twój poranek? Jak reagujesz na  dźwięk budzika?

Jakie pierwsze czynności wykonujesz po przebudzeniu?  A może dopada Cię bezsenność i apatia? Być może to wynik przepracowania, stresu i niezdrowego stylu życia. Przyznaj się, ile razy zaniedbałeś sen pracując lub oglądając bezsensownie telewizję?

Często osiągnięcie balansu pomiędzy obowiązkami zawodowymi, a odpoczynkiem jest sporym wyzwaniem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, kiedy uwielbiamy swoją pracę. Przyznaj, że czasem przesadzasz i cały czas pracujesz. Nie znasz umiaru, powodując że Twoja równowagą pomiędzy sferą zawodową, a prywatną zostaje bardzo zachwiana i nadwyrężona. Być może nie masz stałych godzin pracy, ale warto postarać się jednak tak rozplanować swój dzień, aby najważniejsze rzeczy zrobić rano, a wieczory przeznaczyć na odpoczynek. Reasumując – poranek to najważniejsza  część Twojego dnia.

Powiedz mi szczerze,  czy zdarzają Ci się również takie dni, kiedy od rana wszystko idzie nie tak? Za późno wstaniesz, nie masz cytryny do porannego napoju, nie masz weny do pisania, zrobił się w mieszkaniu bałagan, a w zlewie pełno  brudnych naczyń z wczorajszego dnia. Na szczęście  może być inaczej i większość dni może być  doskonałych, jeśli oczywiście wdrożysz w swoje życie odpowiednie nawyki.

Gdy nawyki stają się przyjemnością to i efekty będą zaskakujące! Przyciągniesz obfitość, cieszyć się zaczniesz błogostanem i swoim życiem każdego dnia.

PORANNE RYTUAŁY Wielkich Przywódców – czyli jak wyglądają poranki skutecznych liderów. 

8 skutecznych nawyków

1. LISTA ZADAŃ WIECZOREM – bez listy błądzisz jak dziecko we mgle. Jesteś bezproduktywny, nerwowy i rozpraszasz się we wszystkim co robisz. Najtrudniejsze lub najpilniejsze zadania wykonuj właśnie rano.

Kenneth Chenault  ( American Express )  każdego dnia przed wyjściem z biura spisuje trzy najważniejsze rzeczy,  które planuje wykonać następnego dnia. Swoją listę zadań wykorzystuje, aby zaplanować każdy następny poranek.

2. ZARZĄDZANIE CZASEM – każdego ranka stwórz scenariusz swojego dnia.

Daniel Kubach ( multimilioner – anioł biznesu) -twierdzi, że każde zadanie wymaga ułożenia harmonogramu, ustalenia priorytetu ( jedna rzecz ) i wyboru odpowiednich narzędzi. Dokładnie wyznacza swój czas na pracę i życie prywatne. Zarządza swoim czasem tak, by oddzielić grubą kreską czas pracy od życia prywatnego. Notuje dokładnie zadania, które musi wykonać danego dnia a dopiero kolejne polega na przejrzeniu korespondencji od pracowników i osób bliskich.

Lista zadań

Lista zadań

 

3. Przygotowanie ubrania wieczorem – pozbędziesz się dylematów w co się ubrać.  Jeżeli masz plan dnia to wiesz gdzie i z kim będziesz się spotykać, przygotowujesz odpowiednie ubranie. W doborze właściwych ubrań biznesowych pomoże Ci http://www.stylbukowska.pl

Mark Zuckerberg ( Założyciel Facebooka ) codziennie zakłada taki sam szary tshirt. Twierdzi, że z samego rana woli podejmować tak mało decyzji, jak to tylko możliwe.

Dobór ubrań

Dobór ubrań

4. Zdrowy sen – zdrowie, a szczególnie sen jest czymś niemal świętym. Warto pilnować  żeby nie kłaść się po północy, zawsze spać osiem godzin i nigdy w otoczeniu elektronicznych urządzeń – nawet budzika. Wielu liderów powierdza, że nigdy nie osiągnęliby sukcesu życiowego w pełni, gdyby nie zajęliby się własnym zdrowiem.

Zdrowy poranek

Zdrowy poranek

 

5. Ćwiczenie duchowe – każdego ranka wykonaj ćwiczenie duchowe. Przywitanie ciała i uczucie wdzięczności za to co masz jest wystarczającym powodem do pozytywnego dnia. Dzięki temu Twoje codzienne zadania będą miały głębszy sens. Każda myśl ma przełożenie na  pracę czy życie codziennie. Znaczenie ma jednak czy pozytywne czy negatywne. To  zależy tylko od Ciebie.

Benjamin Franklin ( Wybitny polityk i filozof ) zadawał sobie pytanie: „Cóż dobrego dziś zrobię?” które towarzyszyło mu przez cały dzień.

 

6. Nawyk picia wody – konieczne jest , aby wprowadzić nawyk picia szklanki wody z cytryną zamiast kawy, która zapewni zdrowy poranek.  Ale o tym w kolejnym artykule 😉

 

Każdy poranek można spożytkować dobrze lub źle. Wszystko zależy od odpowiedniego rozplanowania rzeczywistości wokół nas. Marzenia się spełniają, trzeba tylko trochę im pomóc. Możesz wstać rano i widzieć wszystko w czarnych barwach… a możesz zacząć od filiżanki gorącej czekolady zrobionej przez kogoś wyjątkowego…

Woda z cytryną

Woda z cytryną

 

7. ćwiczenia i ruch fizyczny – przy radosnej  muzyce , wystarczy kilka minut dla ciała. Ruch, taniec wydzielają hormony szczęścia.

Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie codziennie rano spędza godzinę na bieżni, jednocześnie oglądając filmy edukacyjne, czyli wykorzystuje mądrze czas łącząc zdolności intelektualne z wysiłkiem fizycznym.

 

8. Automotywacja „Gdyby dzisiejszy dzień był ostatnim w moim życiu, czy chciałbym zrobić to, co zamierzam?

Steve Jobs – (Współzałożyciel firmy Apple) zadawał sobie tego rodzaju pytania. Podczas słynnego przemówienia na Uniwersytecie Stanforda przyznał, że myślenie o śmierci oddala nas od strachu i pozostaje nam myśleć tylko o tym co naprawdę ważne.  Dzięki temu możemy żyć TU i TERAZ. Ciesząc się każdym aspektem życia.

Czy takie poranne rytuały mogą pomóc odnieść zawodowy sukces?

Regina Bukowska

Najskuteczniejsi liderzy traktują bardzo poważnie swoje poranne praktyki.

Czy ich nawyki mogą być przydatne także dla nas?

A ty jakie masz swoje skuteczne nawyki poranne, podziel się w komentarzu. 

 

Zobacz także:

https://timefordetox.pl/detox-jak-zaczac-ten-temat/

By |2020-01-08T10:23:30+01:0031 października, 2019|Bez kategorii|0 komentarzy

About the Author:

Zostaw komentarz